autor
malarstwo
plenery-wystawy
dyplomy i katalogi
artykuły prasowe
fotografie
Galerie
galeria malarstwa 17
galeria malarstwa 16
galeria malarstwa 15
galeria malarstwa 14
galeria malarstwa 13
galeria malarstwa 12
galeria malarstwa 11
galeria malarstwa 10
galeria malarstwa 9
galeria malarstwa 8
galeria malarstwa 7
galeria malarstwa 6
galeria malarstwa 5
galeria malarstwa 4
galeria malarstwa 3
galeria malarstwa 2
galeria malarstwa 1
galeria rysunku
galeria pasteli
galeria karykatury
Informacje
Z PRASY
Artykuły prasowe jakie ukazały się na przestrzeni minionych lat.
Nagrody dla twórców amatorów
(Sztandar Młodych 1988r.) CIECHANÓW.
Wojewódzki Dom Kultury w Ciechanowie od wielu lat organizuje przegląd twórczości malarskiej, rzeźbiarskiej oraz rękodzieła artystycznego, wśród licznych w tym regionie twórców amatorów. W rozstrzygniętym w tych dniach "XII wojewódzkim przeglądzie twórczości nieprofesjonalnej,wzięło udział kilkudziesięciu artystów z województwa ciechanowskiego oraz województw sąsiednich. Większość z nich to członkowie klubów pracy twórczej lub klubów twórców amatorów," działających przy domach i ośrodkach kultury. Jury postanowiło przyznać szereg nagród i wyróżnień. W kategorii malarstwa, rysunku i grafiki I nagrodę otrzymał Tomasz Nowak z Siedlec, II nagrodę - Grzegorz Roszko z Gołotczyzny,III nagrodę - Jerzy Ratowski z Gołymina. Wyróżnienia przyznano Lechowi Podgórskiemu z Ciechanowa, Małgorzacie Żądłowskiej z Działdowa i Witoldowi Kunkielowi z Ciechanowa. W kategorii rzeźby, płaskorzeźby i metaloplastyki I nagrodę zdobył Stanisław Peretiatkowicz z Ciechanowa, II nagrodę - Marian Siemianowski, a III nagrodę - Jan Stępkowski, natomiast wyróżnienie - Sławomir Zembrzuski. W kategorii ceramiki, haftu i pisanek wielkanocnych I nagrodę otrzymali: Jerzy Plagowski, Maria Chmielewska, Genowefa Mróz i Zofia Marzoch, a II nagrodę - Urszula Krawczyk, Zofia Kanownik, Helena Baranowska i Janina Skóra. Nagrodzone prace prezentowane są na wystawie w sali kameralnej WDK w Ciechanowie. (wot)
Przegląd Twórczości
Trybuna Ludu maj 1987r.CIECHANÓW.
W sali wystaw Wojewódzkiego Domu Kultury w Ciechanowie otwarta została duża wystawa twórczości ludowej i nieprofesjonalnej oraz rękodzieła ludowego i artystycznego. Jest to plon zorganizowanego już, po raz 11 Wojewódzkiego przeglądu twórczości nieprofesjonalnej. W przeglądzie wzięło udział 35 artystów; malarzy, rzeźbiarzy, tkaczek, hafciarek, twórców ludowych wycinanek, palm wielkanocnych, pisanek. Przedstawili oni w sumie 116 prac: Jury przyznało nagrody; Rafałowi Jareckiemu, Lechowi Podgórskiemu, Jerzemu Ratowskiemu, Marianowi Siemianowskiemu, Stanisławowi Peretiatkowiczowi, Marii Świderek, Janinie Kacperskiej i Janinie Kaczmarczyk. Specjalną nagrodę otrzymała Teresa Kaczorowska. (woł).
MALARSTWO JERZEGO RATOWSKIEGO
Tygodnik ciechanowski luty 88
Na początku fascynował go krajobraz rodzinnego Mazowsza. Był miłośnikiem malarstwa Józefa Chelmońsklego. Późniejsze prace cechuje już większy indywidualizm i symbolika, widoczne są poszukiwania języka wypowiedzi i własnego stylu. Jerzy Ratowskl stara się oddać w swych pracach odczuwane emocje i nastroje, przykładem jest chociażby radosna groza żagli lub przestroga przed skażeniem środowiska, Ciągle także poszukuje koloru i odpowiedniej techniki. Najświeższe jego prace wykonane 34 szpachla w tzw. kwadraty. Jerzy Ratowskl jest plastykiem nieprofesjonalnym. Urodził się w 1956 roku w Zawadach a pracuje jako Instruktor d/s plastyki l fotografii w Gołymińsklm Ośrodku Kulturalno-Oświatowym. Inklinacje plastyczne przejawiał Już od dziecka, do dziś pamięta kolory pierwszych swoich kredek. Malarstwem sztalugowym zajmuje się zaś od 1978 roku. Wiele eksponowanych prac pochodzi z plenerów malarskich, ponieważ jest długoletnim członkiem Klubu Pracy Twórczej działającym przy Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie. Jego obrazy brały już udział w kilku wystawach Indywidualnych: w Działdowie, Przasnyszu , Gołyminie, Makowie Mazowieckim. Jakie ma marzenia Jerzy Ratowski ? Chciałbym,- pragnę tworzyć dalej oraz rozwijać zainteresowania plastyczne i fotograficzne wśród młodych ludzi w Gołyminie. Nie robi tego dla "Interesu", nie maluje na zamówienie, nie sprzedaje swoich prac - na razie maluje dla siebie. Sztuka daje mu radość. Prace jego są wystawione w sali kameralnej w WDK do końca lutego br. - /ter/.
Muzyka i taniec
Sztandar Młodych 1987r.)inf. Wł.
Co proponują domy kultury woj. ciechanowskiego na najbliższy weekend i przyszły tydzień? Głównie muzykę i taniec. Bo to przecież ostatnie dni karnawału. 22 lutego o godz. 15 w Wojewódzkim Domu Kultury w Ciechanowie wystąpi zespół "Nocna Zmiana Bluesa". Cena biletów - 350 zł. 23 lutego na cykliczne spotkanie przychodzą członkowie Klubu Seniora. Tego samego dnia o godz. 17.30 "Spotkanie z X muzą" - pokaz filmu fabularnego. 27 lutego WDK zaprasza na wieczór arii i pieśni w wykonaniu Urszuli Trawińskiej-Moroz (godz. 17). Do końca lutego w sali Kameralnej czynna jest wystawa Kowalstwo ludowe i artystyczne Mieczysława Zaniewskiego"". W Działdowie 25 lutego godz. 17 otwarcie wystawy malarskiej Jerzego Ratowskiego, a 26 lutego rejonowy konkurs piosenki radzieckiej. MDK W Płońsku zaprasza 21 lutego na dyskotekę "W rytmie dinozaurów", 22 lutego na wieczór płytowy, 23 lutego o godz. 10 na imprezę dla dzieci. Również 23 lutego o godz. 17 występy zespołu "Nocna Zmiana Bluesa". Na 26 lutego o godz. 16.30 przewidziana jest impreza estradowa dla dzieci (-)
Copyright - Studio CAM'RAT 2012